دانستنی‌ها

فواید استفاده از بیس‌‌کُت چیست

بیس‌کُت

اگر لاک زدن و آرایش ناخن بخش جدایی ناپذیر سبک زندگی‌تان است؛ بهتر است برای داشتن ناخن‌هایی سالم و مانیکوری با دوام از بیس‌کُت یا لاک پایه غافل نشوید. بطور کلی بیس‌کُت مانع از آسیب رساندن لاک به ناخن‌ها می‌شود. استفاده از بیس‌کُت دوام مانیکور را بالا برده و آن‌ را زیباتر می‌کند. بکار بردن بیس‌کُت قبل از لاک زدن فواید بیشتری دارد که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

استفاده از بیس‌کُت‌

بیس‌کُت دوام مانیکور را بیشتر می‌کند

بیس‌کُت‌ها حاوی مواد شیمیایی سلولزی هستند که به آن‌ها قدرت چسبندگی می‌دهد تا مانند یک چسب دوطرف عمل نموده و باعث شود لاک راحت‌‌تر به ناخن بچسبد. علاوه بر این لاک‌های پایه دارای مواد نرم‌کننده هستند تا ناخن انعطاف پذیر شده تا هنگام خم شدن نشکند. در واقع بدون این سطح چسبناک و ارتجاعی که رنگدانه‌های لاک به آن بچسبد ، مانیکور شما بسیار سریع‌تر از بین می‌رود.

بیس‌کُت‌ مانع از لک شدن ناخن های شما می شود

تا به حال برایتان پیش آمده است که لاک قرمز خوشرنگ مورد علاقه‌تان را استفاده کنید و بعد پاک کردن آن متوجه زرد شدن ناخن‌های خود شوید؟ به احتمال زیاد شما از بیس‌کُت‌ استفاده نکرده‌اید. زردی ناخن بدلیل واکنش شیمیایی بین مواد موجود در لاک (رنگ‌ها و مواد شیمیایی) و صفحۀ ناخن شما رخ داده است. لاک پایه با ایجاد یک لایه شفاف بهترین محافظ برای جلوگیری از زرد شدن ناخن است.

اگر کمی در تنگا هستید و نمی‌خواید از بیس‌کُت‌ استفاده کنید یا در دسترستان نیست، از زدن لاک‌های تیره اجتناب کنید سعی کنید از رنگ‌های طبیعی و نود استفاده کنید که به احتمال زیاد ناخن های شما را لکه‌دار نمی کند.

جلوگیری از لکه دار شدن ناخن ها

بیس‌کُت‌ عارضه‌های ناخن را برطرف می‌کند

 برخی از بیس‌کُت‌ ها با موادی فرموله شده‌اند که برای رفع مشکلات ناخن مناسب هستند. پس برای رفع عارضه ناخن خود با دقت برچسب‌ها را بخوانید تا تصمیم بگیرید که کدام یک بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد. مثلاً اگر ناخنتان خشک است، مواردی را انتخاب کنید که مرطوب کننده باشند. اگر سطح ناخن‌های شما ناهموار است یک لاک پایه با ویژگی‌های پر کردن فرورفته‌گی‌ها یا شیار‌ها انتخاب کنید. به توصیه آرایشگر نِیـلیـش برای یکدست کردن برجستگی‌ها یا فرورفتگی‌های سطح ناخن بهترست که از بیس‌کُت‌هایی که لایه‌ای ضخیم ایجاد می‌کنند استفاده کنید. اگر هم ناخن‌های ضعیف و شکننده دارید بیس‌کُت‌ هایی که حاوی مواد تقویتی هستند را برگزینید.

استفاده از بیس کت برای رفع عارضه‌های ناخن
author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن، فیلم و عکس گذاشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *