دانستنی‌ها

انتخاب بهترین رنگ لاک برای محل کار

انتخاب بهترین رنگ لاک برای محل کار

مقدمه

می‌دانیم که محل کار معمولاً چهارچوب خاص خود را دارد و در هر کشوری هم که باشیم آرایش غلیظ و پوشیدن لباس‌های نامتعارف خارج از قوانین و عرف هر مجموعه یا سازمانی است. در چنین شرایطی داشتن پوشش و آرایشی که شما را در عین سادگی زیبا و شیک نشان دهد بهترین سبک است.

شما در طول روز دست‌های خود را می‌بینید، مطمئناً داشتن دست‌های تمیز و زیبا همراه با رنگ‌ و لعاب به بالا بردن اعتمادبه‌نفس شما کمک می‌کند و قطعاً در محیط کار بر دیگران تاثیر گذارست. پس بهترست با گزینش رنگ و لعابی مناسب برای ناخن‌ها از این قدرت تاثیر گذاری بی‌بهره نمانید. برای انتخابی مناسب به یاد داشته باشید که همواره رنگ‌های خنثی مثل خاکستری، سفید ، طوسی و رنگ‌های ملایم مثل نود جزء مطمئن‌ترین انتخاب‌ها هستند. امروزه انواع زیادی لاک وجود دارد که پس از خشک شدن روی ناخن رنگی خنثی و مات پیدا می کنند که براحتی در دسترس بوده و برای استفاده در محل کار بسیار مناسب هستند. در ادامه مطلب ضمن معرفی رنگ‌ها نمونۀ لاک‌های پیشنهادی نِیـلیـش را می‌بینیم.

رنگ خاکستری​

خاکستری که به آن طوسی هم گفته می‌شود به هرگونه طیف از بین رنگ سیاه و رنگ سفید است که به عنوان خاکستری شناخته می‌شود. در کل به رنگ سیاه، سفید و پرده‌های گوناگون خاکستریِ بین آن دو رنگ‌های خنثی گفته می‌شود.

رنگ خاکستری​

خاکستری طبیعی یا معمولی: همان رنگی است که در طبیعت دیده می شود. مانند رنگ پرنده ها و کوه ها … .

خاکستری نقره‌ای: این رنگ از انواع رنگ‌های متالیک بوده که دارای تم طوسی است و درخشش و جلای خاصی دارد.

خاکستری سُربی: این رنگ طوسی تناژ آبی آن مشهود است و شبیه رنگ استیل است.

خاکستری متمایل به بنفش: از ترکیب رنگ طوسی با مقدار اندکی بنفش بوجود می‌آید.

دودی: با افزایش ميزان رنگ مشکی در ترکیب رنگ خاکستری، رنگ دودی تشکیل می‌شود.

لجنی تیره: از ترکیب رنگ طوسی و رنگ سبز تیره رنگ لجنی تیره تشکیل می‌شود

انواع رنگ طوسی

طوسی در تقسیمات رنگی، به دستۀ طوسی سرد (نیم­کره سمت راست عکس) و طوسی گرم (نیم­کره سمت چپ عکس) تقسیم می‌شود. رنگ‌های خاکستری گرم که شامل مقداری خاکی و کرم یا بژ هستند و تنالیته بیشتری از رنگ زرد و طلایی درون خود دارد جزء دستۀ خاکستری گرم محسوب می‌شوند اما رنگ خاکستری که آبی بیشتری دارد یعنی خاکستری که مایل به نقره‌ای است، در دسته خاکستری سرد قرار می‌گیرد.

همانطور که در تصویر می‌بینید لاک ناخن‌ طوسی، تنالیته‌های بسیار زیادی دارد که قطعاً که ست کردن آن با انواع  لباس‌ها بسیار آسان است.

معرفی لاک ناخن از طیف خاکستری

در اینجا چند نمونه لاک ساده با تم خاکستری که از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و مناسب محل کار هستند را به شما معرفی می‌کنیم.

  • لاک ترویا شماره 911 مدل مات رنگ خاکستری تیره 
  • لاک ترویا شماره 977 رنگ طوسی روشن 
  • لاک مات نوادا شماره 297 رنگ خاکستری تیره 
  • لاك ناخن ترويا شماره 898 رنگ سفید مدل ساده 
  • لاک داتمه شماره 27 رنگ طوسی 
  •   لاک ناخن برلند شماره 628 رنگ حاکستری تیره مدل مات
لاک ترویا شماره 911 مدل مات رنگ خاکستری تیره
لاک ترویا شماره 977 رنگ طوسی روشن

رنگ های نزدیک به پوست یا نود

رنگ نود (nude) تداعی‌گر رنگ پوست است و همانند انواع رنگ پوست از صورتی تا بژ را در بر می‌گیرد؛ اما با افزایش تنوع در جمعیت جهان و تقاضای زیاد مصرف کنندگان برای محصولات مد و زیبایی برای رنگ‌های تیره پوست؛ این تعاریف همچنان تغییر می‌کنند، در حال حاضر رنگ نود فراتر از رنگ‌های صورتی و بژ شامل پالت غنی از قهوه‌ای و سایر رنگ های پوست است. لاک‌های نود از چرخه مد خارج نبوده و در هر زمانی ترند هستند. استفاده از لاک نود ناخن شما را ساده و زیبا خواهد نمود. فرقی نمی‌کند که لاک مات انتخاب کنید یا براق، نکته کلیدی این ‌است که متناسب با پوستتان انتخاب شود. برخی از رنگ‌های نود نه‌تنها ناخن را زیبا نمی‌کند، بلکه به‌علت تناقضی که با رنگ پوست شما دارد، حالت ناخوشایندی  به آن می‌دهد.

معرفی لاک ساده نود

 در اینجا چند نمونه لاک ساده با تم نود که از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و مناسب محل کار هستند را به شما معرفی می‌کنیم.

  • لاک برلند شماره 512 رنگ نود
  • لاک داتمه شماره 134 رنگ نود
لاک برلند شماره 512 رنگ نود
لاک داتمه شماره 134 رنگ نود

مانیکور فرانسوی یا فرنچ

اصطلاح مانیکور یا پدیکور فرانسوی برای اولین بار در اواخر سال 1978 توسط جف پینک بنیانگذار لاک ناخن و برند درمانی Orly استفاده شد. او یک لاک با رنگ طبیعی پوست ایجاد کرد و سپس بر روی نوک ناخن‌ها لاک سفید اضافه نمود و احتمالاً بخاطر تاثیر گذاری نام آن را فرنچ فرانسوی گذاشته شد که یاد آور سبک‌های پاریسی‌های همیشه شیک است. اما این سبک ناخن از هر کجا که آمده باشد قدرت ماندگاری چشمگیری در چرخه مد داشته و با آنکه سال‌ها از ابداع آن می‌گذرد اما همچنان بانوان در سراسر جهان هنوز با اشتیاق مانیکور فرانسوی را روی ناخن‌های خود دارند. مانیکور فرانسوی که ساده و به‌روز بوده و مناسب محل کار هست و این طراحی ناخن انجام آن به وقت خاصی نیاز ندارد و شما می‌توانید چند دقیقه قبل از رفتن به محیط کار با استفاده از لاک ساده به رنگ سفید برای سر ناخن‌ها و لاک بیرنگ برای سطح ناخن‌ها این طراحی را روی ناخن خود پیاده کنید.

فرنچ ناخن نیلیش
author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن ، فیلم و عکس گذاشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *