دانستنی‌ها

راهنمای جامع انتخاب رنگ لاک برای انواع رنگ پوست

راهنمای جامع انتخاب رنگ لاک برای انواع رنگ پوست

مقدمه

انتخاب رنگ لاک می‌تواند سرگرم کننده و جذاب باشد. باوجود رنگ‌ها و سبک‌های مختلف می‌توان انتخاب‌های متنوعی داشت اما عواملی مانند رنگ پوست، فصل و شخصیت شما می‌تواند کمک کند تا انتخابی درست و عین‌حال راحت داشته باشید.
اگر قصد رفتن به مهمانی را دارید بهتر است که رنگ لاک را با آرایش صورت، رنگ پوست و لباس خود هماهنگ کنید اما مثلا برای یک هفته که در طول آن آرایش و لباس شما تغییر می‌کند بهتر است رنگ لاک ناخن بر اساس تناژ پوست انتخاب شود. در این اینجا با در نظر گرفتن نظرات آرایشگران حرفه‌ای و مقاله‌های متعددی که هر ساله در مجلات پرمخاطب دنیا منتشر می‌شود ایده‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهیم که انتخاب را برای شما در عین حرفه‌ای بودن راحت‌ هم می‌کند.
دیبورا لیپمن (Deborah Lippmann) مانیکوریست معروف می گوید «اگر لاکِ روی ناخنتان، مناسب تناژ پوستتان نباشد، کوتیکول‌های شما قرمز یا کثیف به نظر می رسند».
در این مقاله رنگ‌های پایه براساس پوست‌‌های روشن، متوسط و تیره بررسی می‌شوند.

لاک قرمز

رنگ قرمز کلاسیک

لاک قرمز مناسب پوست روشن: قرمز با تناژ آبی

وقتی که تناژ پوست روشن باشد قطعـاً نمی‌شود از رنگ قرمز گذشت اما نکته مهم این است که چه قرمزی مناسب پوست‌های روشن است؟ لاک قرمز با تناژ آبی که یک رنگ قرمز کلاسیک محسوب می‌شود، بهترین گزینه است زیرا تضاد بین رنگ تیرۀ لاک و رنگ روشن پوست تأثیری جسورانه و در عین‌ حال زیبا و زنانه‌ای دارد؛ همچنین ظاهری تازه و تمیز به دست‌ها می‌دهد. افرادی که پوستشان روشن است بهترست استفاده از رنگ‌های قرمز با تناژ مرجانی (گلبه‌ای) یا صورتی خودداری کنند؛ زیرا این نوع رنگ‌ها قرمزی یا جنبه‌های شکافنده پوست را تشدید می‌کنند که منجر به ایجاد ناهماهنگی رنگ لاک روی پوست‌های روشن می‌شود.

لاک قرمز کلاسیک

لاک قرمز مناسب پوست متوسط : قرمزنارنجی

بیشتر خانم‌های ایرانی دارای تن پوست متوسط یا زیتونی هستند که در دنیا بسیار پر‌طرفدار است. این رنگ پوست هنگام ست شدن با رنگ قرمزنارنجی یا همان گوجه‌ای بسیار زیبا به نظر می‌‌رسد. رنگ قرمز گوجه‌ای این قدرت را دارد که ته‌رنگ سبز موجود در پوست زیتونی را برجسته کند و آن را به چالش بکشد. پس هر وقت از لاک قرمز‌نارنجی استفاده کردید این نکته را به خاطر داشته باشید که ترکیب این رنگ با رنگ سبز‌-زرد باعث ایحاد جذابیت خیره کننده‌ای می‌شود چون این نوع ترکیب هارمونی خاصی با رنگ پوست متوسط دارد.

لاک قرمز نارنجی

لاک قرمز مناسب پوست تیره : قرمز یاقوتی

یک رنگ شفاف قرمز ممکن است روی پوست تیره کسل کننده به نظر برسد، بنابراین به دنبال یک قرمز غلیظ با رنگ‌دانه‌های کبود باشید؛ در هماهنگ بودن با پوست تیره، لاک قرمز یاقوتی که براق هم باشد جایگاه ویژه‌ای دارد و جلایی خاص به رنگ پوست تیره می‌دهد.

لاک قرمز یاقوتی

لاک صورتی

رنگ صورتی

لاک صورتی مناسب پوست روشن: از لاک صورتی روشن تا جیغ

رنگ صورتی تعداد تناژ بالایی دارد، از صورتی خنثی گرفته تا صورتی نئونی که از این بابت با هیچ  گروه رنگی قابل مقایسه نیست. اگر پوست روشنی دارید باید گفت که انتخاب‌های زیادی هم خواهید داشت زیرا رنگ صورتی از روشن‌ترین درجه تا تیره‌ترین به صدها تناژ رنگی تقسیم می‌شود که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند پس هر لاک صورتی می‌تواند برای رنگ پوست شما مناسب باشد از صورتی خیلی روشن گرفته تا صورتی جیغ.

لاک صورتی روشن
لاک صورتی جیغ

لاک صورتی مناسب پوست متوسط : مرجانی

اگر رنگ پوست شما متوسط محسوب می‌شود بهتر است از بین گروه صورتی، تناژ مرجانی را انتخاب کنید. مرجانی بیشتر یک رنگ غیررسمی در تابستان است، پرانرژی بودن رنگ مرجانی برگرفته از لطافت ته رنگ طلایی موجود در آن است که پوست متوسط را لطیف‌تر و در عین حال گرم و درخشان جلوه می‌دهد. این رنگ را می‌توانید به خصوص در ماه‌های تابستان که پوست تمایل به کمی برنزه شدن دارد استفاده کنید. لاک مرجانی را در فصل گرما زیر هاله‌ای گرم از نور خورشید خصوصاً در سفرهایتان بزنید و از شادابی آن لذت ببرید.

رنگ لاک صورتی مناسب رنگ پوست متوسط

لاک صورتی مناسب پوست تیره : صورتی نئونی

اگر پوست تیره‌ای دارید و می‌خواهید سراغ لاک صورتی بروید، بهترین گزینه برای شما صورتی پررنگ و جیغ یا همان نئونی هست. زمینه شاد و سرزندۀ صورتی نئونی باعث شده تا به سادگی از چرخه مد خارج نشود.

لاک صورتی نئونی

لاک رنگ نود یا پوست

رنگ نود

بهترین گزینه برای افرادی که وقت، پول یا حوصلۀ کافی برای انجام مانیکور جدید را ندارند و میخواهند رنگی روی ناخن هایشان داشته باشند که ترند روز هم باشد، لاک رنگ نود یا همان رنگ طبیعی پوست است که همیشه به روز بوده و می‌توان زمان زیادی روی ناخن‌ها نگه داشت بدون آن که خسته کننده باشد. انتخاب لاک رنگ پوست در ابتدا ساده به نظر میرسد ولی در واقعیت چون طیف وسیعی از رنگ‌های نود وجود دارد کار سخت می‌شود، اما نگران نباشید چون برای داشتن انتخابی مناسب واقعا لازم نیست شما یک آرایشگر حرفه‌ای باشید و اطلاعات دقیقی از تئوری رنگ داشته باشید، دراینجا چند پیشنهاد برای لاک نود مناسب انواع پوست را معرفی می‌کنیم تا انتخاب برای شما ساده باشد.

لاک نود مناسب پوست روشن : کرم مایل به صورتی

لاک‌های نودی که به صورتی نزدیک‌ترند بیشتر مناسب پوست‌های روشن هستند چرا‌ که پوست روشن را درخشان‌تر جلوه می‌دهند و هماهنگی بیشتری با این نوع رنگ پوست‌ها دارند.

لاک نود مناسب رنگ پوست روشن

لاک نود مناسب پوست متوسط : بژ صورتی

اگر پوست شما جز دسته متوسط هست پس بهترین گزینه لاک نود برای شما احتمالاً چیزی است که ترکیبی از صورتی و بژ است چون زردی بژ پوست شما را درخشان‌تر نشان می‌دهد.

لاک نود

لاک نود مناسب پوست تیره : نود با تناژ قهوه‌ای

اگر پوست تیره‌ای دارید به دنبال لاک رنگ نود با تناژ قهوه‌ای باشید؛ لاک‌ نود تیره بهترین انتخاب برای این نوع پوست‌‍‌ها هست چون تیرگی پوست شما را تقویت می‌کند و آن جلا می‌بخشد.

لاک قهوه‌ای
رنگ بنفش

لاک بنفش

لاک بنفش مناسب پوست روشن : لاک یاسی

بین تناژ‌های بنفش، یاسی هماهنگی خاصی با پوست‌های روشن دارد این رنگ که برگرفته از نام گل ماگنولیا و گل یاس بنفش هست، بین خانم‌های جوان از محبوبیت خاصی برخوردار است، لاک پاستیلی یاسی هم اغلب گزینه مورد علاقه نوجوانان هست البته بهتر است که خیلی هم سراغ رنگ یاسی روشن نروید چون روی پوست های روشن حس بی روحی و یخ زدگی را منعکس می‌کند پس بهتر است یک لاک یاسی به اصطلاح جان‌دار را انتخاب کنید.

لاک یاسی

لاک بنفش مناسب پوست متوسط : لاک ارغوانی و بنفش انگوری

برای انتخاب لاک بنفش مناسب پوست متوسط دو گزینۀ مناسب پیشنهاد می‌شود لاک بنفش ارغوانی و بنفش انگوری که هر دو هارمونی خوبی با این گروه تناژ پوست دارند.

لاک بنفش ارغوانی

بنفش ارغوانی که نام خود را از شاهکار بی‌نظیر طبیعت یعنی درخت ارغوان  قرض گرفته است مناسب پوست‌های متوسط هست زیرا ارغوانی رنگی‌ست میان دو رنگ بنفش و زرشکی که هارمونی مناسبی با پوست رنگ متوسط دارد. پس برای ایجاد شادابی و سرزندگی به دستان خود، به استقبال ناخن‌های بنفش ارغوانی بروید.

لاک ارغوانی

 لاک بنفش انگوری

افرادی که تناژ پوست متوسطی دارند از بین گروه بنفش بهتر است سراغ بنفش قوی و تیره‌ای چون بنفش انگوری بروند زیرا این رنگ در تضاد با پوست متوسط  است و باعث ایجاد حس پرجنب‌وجوشی روی دست‌ها می‌شود.

لاک بنفش انگوری

لاک بنفش مناسب پوست تیره: الاک بنفش بادمجانی

اگر پوست تیره‌ای دارید خوشبختانه بین تناژ‌های بنفش انتخاب‌های زیادی خواهید داشت و هر لاک بنفشی می‌تواند برای پوست شما مناسب باشد از بنفش روشن گرفته تا تیره اما از آنجایی جایی که نِیـلیـش همیشه سعی دارد بهترین‌ها را به شما معرفی کند، باور کنید بنفش بادمجانی بهترین گزینه هست.

لاک آبی

رنگ آبی

لاک آبی مناسب پوست روشن : سرمه‌ای

رنگ سرمه‌ای یکی از رنگ‌های طیف آبی‌ست که رنگی سرد محسوب می‌شود و به خاطر رنگ دانه‌های غلیظی که دارد، پوست‌های روشن را به چالش کشیده و زیبایی و جذابیت خاصی به دست‌ها می‌دهد. پس به جرات می‌توان گفت قصد رفتن به سراغ رنگ آبی را داشتید؛ گزینۀ حرفه‌ای قطعاً سرمه‌ای‌ست. سرمه‌ای با سفید و خاکستری هارمونی بالایی دارد، پس اگرعلاقمند به زدن طرح روی ناخن هایتان بودید یا خواستید چند رنگ را به صورت آمبره کنارهم کار کنید ، در کنار سرمه‌ای، سفید و خاکستری گزینه‌های مناسبی هستند.

لاک سرمه‌ای

لاک آبی مناسب پوست متوسط : آبی آسمانی

پیشنهاد آرایشگر برای پوست‌های متوسط، رنگ آبی آسمانی‌ست البته آبی آسمانی با رنگ دانه‌های قوی مطمئنا انتخاب بهتری خواهد بود، لاک آبی آسمانی روی پوست‌های متوسط جذابیتی خاص دارد و ظاهری جوان و شاداب به پوست می‌دهد؛ سفید، طوسی و نقره‌ای گزینه هایی بی نقص برای ست شدن با آبی آسمانی هستند.

لاک آبی روشن

لاک آبی مناسب پوست تیره : آبی کاربنی روشن

آبی کاربُنی در دنیا با نام آبی سلطنتی (Royal Blue) نام برده می‌شود و رنگی اصیل است که از انگلستان می‌آید؛ حدوده 250 سال پیش لباسی برای ملکه شارلوت آماده شد به رنگ آبی سلطنتی و این رنگ برای اولین بار در دنیا معرفی شد. پس اگر به دنبال تنوع هستید و دوست دارید مثل ملکه‌ها بدرخشید حتما بروید سراغ آبی کاربُنی روشن چون متناسب پوست تیره‌ست و زیبایی پوست شما را دو چندان می‌کند. البته اگر به دنبال چیزی چشمگیرتر هستید، آن را با رنگهایی مثل سبز لیمویی، نارنجی، زرد و طلایی هم می‌توانید ست کنید.

لاک آبی کاربنی

سری به فروشگاه اینترنتی نِیـلیـش بزنید و از دنیای پر از رنگ و لعاب لاک و از برند‌های مختلفی چون برلند ، اینلی ، ترویا ، مونلایت ، داتمه و … بهترین‌ها را برای رنگ پوست خود انتخاب کنید.

شاد و پرانرژی باشید…

author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن ، فیلم و عکس گذاشتم.

1 دیدگاه در “راهنمای جامع انتخاب رنگ لاک برای انواع رنگ پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *