دانستنی‌ها

چگونه با ماسک رژلب بزنیم؟

چگونه با ماسک رژلب بزنیم؟

مقدمه

قبل از بیرون رفتن از درب منزل علاوه بر کیف‌پول و کلیدها، تو این روزهای کرونایی باید  اطمینان حاصل کنیم که هر زمان بیرون می‌رویم ماسک را با خود برده‌ایم، می‌دانید ماسک های صورت در وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین مغازه‌ها و سوپرمارکت ها اجباری هستند (مگر اینکه معاف باشید).

البته ماسک زدن برای محافظت از خود و اطرافیان مهم هست و پوشیدن آن در اولویت خواهد بود اما یک سری مسائل روزمره‌ای هم هستند که ما با آن‌ها درگیر شده‌ایم که ناشی از پوشیدن ماسک است. به غیر از بخار دادن به عینک و چیزا‌های ناخوشایند دیگر بسیاری از خانم‌ها متوجه شده‌اند که ماسک های صورت می‌توانند رژ لب را بهم ریخته کرده و دور تا دور لب رو رژلبی و نا‌زیبا کنند.

چند هفته پیش ، از ماشینم پیاده شدم ، ماسکم را برداشتم و متوجه شدم که رژ لب صورتی‌ام دور دهانم آغشته شده دقیقاً مثل نی‌نی که موقع خوردن بستنی همه را دور تا دور لب‌های خود مالیده باشه، سریع خودم را به یک منطقه امن رساندم و شروع کردم به پاک کردن دور لبم و دوباره رژلب رو تمدید کردم، از انجام این عملیات یک حس خوب گرفتم اما میدانستم طولی نخواهد کشید که این وضعیت دوباره تکرار شود. بعد از آن روز از چند نفر از دوستانم پیام‌هایی دریافت کردم که از این دست شرایط مشابه را تجریه کرده بودند.

از آن‌جایی اعتفاد دارم که کار را باید بدست کارشناس داد جویای نظر آرایشگران حرفه‌ای دنیا شدم مثل بابی براون،  او می‎گوید «من قطعاً استفاده از رژ لب ملایم‌تر را در زیر ماسک پیشنهاد می‌کنم. اگر رژ لب مات ندارید، پس زیر رژ لب خود یک مداد لب (خط لب) بزنید تا فرمولاسیون رژ لب‌تان را  فیکس کرده و در جای خود ثابت نگه دارد. اگر مداد لب ندارید، رژ لب خود را بزنید و از دستمال مرطوب برای پاک کردن آن از دور لب خود استفاده کنید.»

رژ لب مات

چند تکنیک کاربردی

خراب شدن رژ لب چیزی است که از زمان ماسک زدن قطعاً مجبور شده‌ام با آن سازگار شوم. پس ار جستجو و آگاهی از نظرات آرایشگران حرفه‌ای به نظر میرسد بهترین کار انجام مراحل زیر است.

برای جلوگیری از خراب شدن رژ‌‌لب این راهنمای گام به گام را دنبال کنید

مرحله اول : قبل از رژلب زدن ابتدا از بالم لب استفاده کنید و اجازه دهید تا قبل از زدن رژ‌لب، لب مرطوب شود، زیرا بالم دارای موادی با خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی است که باعث می‌شود لب نرم مانده و رژلب ماندگاری بیشتری داشته باشد.

بالم لب

مرحله دوم : با مداد لب اطراف لبه‌های لب خود را پر کنید. برای داشتن اثری طولانی‌تر، قسمت مرکزی لب را پر نیز کنید زیرا این امر به بالا رفتن ماندگاری رژ‌لب شما کمک می‌کند.

مداد لب

مرحله سوم : با استفاده از نوک انگشت رژ لب را روی لب‌ها بکشید، در واقع فشاری که در این روش با انگشت به لب‌ها وارد می‌شود ماندگاری و دوام رژلب را افزایش می‌دهد.

فشار دادن رژ لب با انگشت

مرحله چهارم : هنگامی که رژ لب خود را زدید یک تکه دسمال کاغذی را روی لب‌های خود قرار دهید، سپس  با استفاده از یک قلم مو، پودر تثبیت کنندۀ شفاف را به آرامی‌ روی قسمت بالایی لب بمالید. این تضمین می‌کند که رژلب پاک نشود و قدرت ماندن آن را بسیار بیشتر خواهد کرد.

زدن پودر تثبیت کنندۀ

خوب … دیگر نیازی به رفتن به یک منطقه امن نیست تا  ماسک صورت خود را برداشته و به طور ناخوشایندی رژ لب خود را پاک و دوباره تمدید کنم.

شاد و پرانرژی باشید…

author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن ، فیلم و عکس گذاشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *