دانستنی‌ها

چگونه یک مانیکور پایه (بیس) در خانه انجام دهیم

چگونه یک مانیکور طبیعی در خانه انجام دهیم

مانیکور پایه چست ؟

مانیکور یک کلمه با ریشه لاتین است که معنای آن مراقبت از دست‌هاست. مانیکور پایه به مجموعه کارهایی گفته می‌شود که در جهت زیبا کردن و رفع عیوب ناخن و دست انجام می‌شود، بیشتر آرایشگاه‌ها کار مانیکور پایه را با قیمت‌های بالایی انجام می‌دهند در حالی که با یادگرفتن چند نکته و روش ساده و کمی صبر و حوصله می‌توانید مانیکور پایه را بدون هزینه و در منزل انجام دهید.

مانیکور پایه چگونه انجام می‌شود ؟

مانیکور پایه معمولاً شامل اصلاح، تمیز کردن، فرم دادن و حالت دادن به ناخن‌ها و تقویت کوتیکول‌ها است که می‌تواند شامل اصلاح و روغن زدن به کوتیکول‌ها و ماساژ دست باشد. در انتها استفاده از لاک ناخن در مانیکور بیس اختیاری است.

لوازم مورد نیاز برای انجام مانیکور پایه

  • ناخن گیر
  • کاسه کوچک آب گرم (اختیاری: با 1/4 فنجان شیر مخلوط کنید)
  • سوهان ناخن
  • چوب کوتیکول یا پوشـِر
  • پولـیش
  • روغن ویتامین E یا کرم دست
  • اختیاری: گلوله های پنبه ای و پاک کننده لاک ناخن
لوازم مورد نیاز برای انجام مانیکور پایه

قدم اول : ناخن‌ها را کوتاه کنید

با ناخن‌گیر ناخن‌ها را کوتاه کنید. اگر روی ناخن‌ها لاک هست، آن را با پاک کنندۀ ناخن پاک کنید و سپس دستان خود را بشویید. با استفاده از نیپـِر (قیچی ناخن) هر گونه پوست مرده و اضافۀ اطراف ناخن را براشته و تمیز کنید این کار را با دقت انجام دهید که پوست اطراف ناخن خود را زخم نکنید. اگر طول ناخن‌های شما متفاوت است، آنها را یکدست کنید تا کاملاً یکسان باشند.

کوتاه کردن ناخن‌ها

قدم دوم : کوتیکول‌ها را نرم کنید

دست‌ها را به مدت 2 تا 3 دقیقه در یک کاسه کوچک آب گرم خیس کنید. آب گرم کوتیکول‌ها را نرم کرده و خشکی پوست را جبران می‌کند. اگر پوست دستتان زبر و خشن شده است مقداری شیر اضافه کنید تا پوست نرم شده و سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد. در این مرحله از مانیکور پایه همچنین می‌توانید چند قطره از روغن‌های مغزی مثل نارگیل، زیتون، روغن برگ درخت چای که برای ناخن‌ها مفید هستند به کاسۀ آب گرم اضافه کنید.

کاسه مانیکور پایه

قدم سوم : کوتیکول ها را به عقب بزنید

در مانیکور پایه برداشتن پوست‌های مردۀ اطراف ناخن در زیبایی و وسیع شدن سطح ناخن‌ها تاثیر چشم‌گیری دارد. برای انجام این مرحله از پوشـِر(عقب‌زن) استفاده می‌شود. با پوشـِر کوتیکول‌ها را به آرامی به سمت پایه ناخن فشار دهید تا سطح ناخن وسیع شده و ناخنتان تمیز و زیبا شود.

سوهان کشیدن ناخن‌ها

قدم پنجم : ناخن‌ها را صیقل دهید

با استفاده از پولیـش ناخن‌ها را صیقل دهید تا لبۀ آزاد ناخن صاف و یکدست شود.

صیقل دادن ناخن‌ها

قدم ششم :  دست ها و کوتیکول ها را مرطوب کنید

در مرحلۀ آخر  مانیکور پایه دست‌ها و کوتیکول‌ها را مرطوب کنید. برای جذب رطوبت، کرم مرطوب کنندۀ دست بزنید. اگر کوتیکول‌های شما ترک می‌خورند، با روغن ویتامین E یا روغن کوتیکول آن‌ها را ماساژ دهید. این کار کوتیکول‌ها را تقویت نموده و از شکستن ناخن‌ها جلوگیری می‌کند، سطح ناخن را تقویت می‌کند و مانع از برجسته شدن و شیار افتادن روی سطح ناخن می‌شود.

مرطوب کردن ناخن‌ها و کوتیکول‌ها

شاد و پرانرژی باشید…

author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن ، فیلم و عکس گذاشتم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *