دانستنی‌ها

معرفی لاک نود مناسب انواع رنگ پوست

معرفی چند لاک نود مناسب انواع رنگ پوست

در دنیای مُد و فشن به احتمال زیاد بارها درباره رنگ نود شنیده‌اید، نود یکی از شیک‌ترین رنگ‌ها برای لباس، رژلب، لاک و کفش است. همواره لاک نود، در صدر فهرست محبوب‌ترین محصولات آرایشی قرار دارد زیرا برای هر موقعیت، فصل، سن و مکانی مناسب است.

لاک‌ نود مانند یک مرطوب کنندۀ رنگی برای ناخن‌ها هست و حال و هوایی تمیز، ظریف و در عین حال شیک به مانیکور شما می‌دهد. بهتر است لاک نودی را انتخاب کنید که رنگ طبیعی پوست شما را تکمیل کند؛ پس فکر نکنید لاک نود باید دقیقاً با رنگ پوست شما مطابقت کامل داشته باشد. لاک نود باید یک درجه روشن‌تر یا تیره‌تر باشد تا رنگ طبیعی پوست شما را تقویت کند.

 ما از شما دعوت می‌کنیم که از موارد زیر به عنوان یک راهنمای الهام بخش برای انتخاب لاک نود خود استفاده کنید. برای راهنمایی بهتر پیشنهادها را در قالب شش نوع رنگ پوست ارائه می‌دهیم؛ در نظر داشته باشید که هر کدام از این دسته از پوست‌ها می‌توانند دارای تناژی گرم، سرد یا خنثی باشند. برای تشخصی تناژ پوست می‌توانید از چند تکینیک استفاده کنید. 

 پوست خیلی روشن

این  نوع پوست‌ها به سرعت در برابر نور خورشید می سوزند و هرگز برنزه نمی‌شوند. افرادی با  این نوع پوست معمولاً دارای چشم‌های آبی روشن، خاکستری روشن، سبز روشن و موهای بلوند یا قرمز هستند. مشخصاتی که این نوع پوست‌ها دارند اینست که کمی صورتی رنگ و دارای کک و مک هستند. بیشتر افراد با این رنگ پوست در منطقه‌های سردسیر زندگی می‌کنند. 

پوست‌‌های خیلی روشن

لاک نود مناسب پوست خیلی روشن

برای پوست‌های روشن با ته‌رنگ سرد نه تنها استفاده از اکسسور‌ی‌های نقره‌ای را توصیه می‌کنیم، بلکه پیشنهاد می‌کنیم که لاک نود صورتی نچرال را انتخاب کنید زیرا به بطور چشم‌گیری این لاک نود روی پوست‌های خیلی روشن ظریف و ملیح خواهد بود.

 

صورتی نچرال
لاک نود صورتی نچرال

برای پوست‌های روشن با ته‌رنگ‌های خنثی، می‌توانید نود صورتی ملایم چه گرم و چه سرد را بزنید و عالی به‌نظر برسید.

صورتی ملایم
لاک صورتی ملایم

برای پوست‌های روشن با ته رنگ‌های گرم، نود‌های تیره‌تر یا رنگ‌های صورتی گرم به خوبی روی دست‌ها می‌نشینند.

صورتی گرم
لاک صورتی گرم

پوست سفید

رنگهای آبی رنگ زیر چشم نشان می دهد پوست شما سفید است. این نوع پوست رنگدانه‌های خیلی کمی دارد و یا بدون ماده رنگی هستند، و به اصطلاح به آن پوست سفید و شیری رنگ می‌گویند. برای برنزه کردن پوست در مقابل نور خورشید به آسانی دچار آفتاب سوختگی می‌شوند.

پوست سفید

لاک نود مناسب پوست سفید

اگر پوستی سفید با ته‌رنگ آبی‌بنفش دارید، بهتر است لاک صورتی ملایم را امتحان کنید.

صورتی ملایم
لاک صورتی ملایم

برای پوست سفید با ته‌رنگ خنثی لاک صورتی گرمتر بخوبی خود را نشان خواهد داد و نمایی لطیف به دست‌ها می‌دهد. این لاک‌ها را با اکسسوری‌های رزگلد ست کنید، زیرا رزگلد روی پوست‌های خنثی جذابیت خاصی ایجاد می‌کند.

صورتی گرم
لاک صورتی گرم

برای پوست سفید با ته‌رنگ‌های زیتونی می‌توانید به سمت رنگ‌های گرم‌تری رفته و آن‌ها را انتخاب کنند.

صورتی
لاک صورتی گرم

 پوست گندمی یا خرمایی

پوست‌های گندمی به ندرت در برابر نور آفتاب دچار سوختگی  می‌شوند، اما به راحتی  و بدون دردسر در برابر نور آفتاب برنزه می‌شوند. معمولاً افرادی که پوستشان گندمی‌ست دارای موهای بلوند یا قهوه‌ای تیره و چشم‌های فندقی یا قهوه‌ای روشن هستند.

 پوست گندمی

پوست متوسط با ته رنگ سرد نه تنها با جواهرات نقره‌ای عالی به نظر می‌رسد، بلکه سایه‌های نود خاکستری ملایم با رنگ‌های لطیف اسطوخودوسی چشم‌گیر خواهند شد.

خاکستری
لاک نود خاکستری

برای پوست متوسط با تناژ خنثی می‌توان سراغ لاک نود با تناژ گرم به رنگ گل رز که اوج لوکس بودن است را امتحان کرد.

سایه صورتی
لاک صورتی

پوست متوسط با تن گرم که با جواهرات طلایی رنگ بهتر به‌نظر می‌رسند، در کنار لاک نود وانیلی تیره انتخابی بدون نقص است.

سایه وانیلی
لاک وانیلی

 پوست سبزه

این نوع پوست‌ها ترکیبی از زیتونی و قهوه‌ای است. با این حال، چنین پوستی به ندرت در زیر نور خورشید می سوزد اما به راحتی برنزه می شود. افرادی با پوست زیتونی و قهوه ای به غیر از چشمان قهوه‌ای تیره،  اغلب موهای قهوه‌ای تیره دارند.

پوست سبزه

برای پوست برنزه با ته رنگ سرد است لاک بژ صورتی همیشه ناخن‌هایتان را چشم‌نواز خواهد کرد.

بژ صورتی
لاک بژ صورتی

برای پوست‌های برنزه با تن خنثی می‌توانید نود با ته‌رنگ صورتی گرمتر را استفاده کنید.

نود صورتی گرم
لاک صورتی گرم

لاک کرم مات پوست‌های برنزه را گرم‌تر و کاملاً صاف می‌کند. پوست تیره با تن گرم با اکسسوری‌های طلایی رنگ نیز عالی به نظر می‌رسد.

کرم مات
لاک کرم مات

 پوست تیره

 انواع پوست قهوه‌ای تیره همیشه برنزه می‌شوند و به ندرت در برابر نور خورشید می سوزند. علاوه بر این،  رنگ چشم و مو افرادی که پوست تیره دارند از قهوه‌ای تیره تا مشکی متغیر است.

پوست تیره

لاک‌های نود صورتی‌ بیبی (بچه) روی پوست‌های تیره‌تر با ته‌رنگ‌های آبی‌ بنفش عالی به نظر می رسد.

نود صورتی‌ بیبی
لاک‌ نود صورتی‌ بیبی

پوست‌های تیره با ته‌رنگ‌های خنثی با لاک بژ کبوتری و حلقه‌های رزگلد هماهنگی بسیار خوبی دارند.

بژ کبوتری
لاک بژ کبوتری

روی پوست تیره با ته‌رنگ سبز زیتونی لاک‌های نود گرم خیره کننده هستند.

لاک‌ نود گرم
لاک‌ کرم گرم

 پوست سیاه

این نوع رنگ پوست رنگدانه‌های بسیار تیره و قهوه‌ای دارند. چنین چهره‌های غنی هرگز نمی‌سوزند و همیشه در زیر نور خورشید برنزۀ تیره می شوند. همچنین افرادی با این نوع پوست، چشمان قهوه‌ای یا مشکی تیره و موهای مشکی دارند.

 پوست سیاه

پوست‌های پررنگ‌تر با ته‌رنگ‌های آبی‌بنفش را با لاک‌های نود غنی صورتی گلگون و حلقه‌ها یا دستبندهای نقره‌ای را  کنار هم تکمیل کنید.

نود صورتی گلگون
لاک‌ نود صورتی گلگون

اگر پوستی تیره با ته‌رنگ‌های سبز‌آبی دارید، لاک‌های نود روشن و صورتی را انتخاب کنید.

نود روشن و صورتی
لاک نود صورتی روشن

اما اگر پوستتان تیره با ته‌رنگ‌های زیتونی است، رنگ‌های شاه بلوطی همیشه ظاهر خوبی دارند.

شاه بلوطی
لاک شاه بلوطی

در لاک نود به دنبال چه چیزی باشید

لاک‌های نود مانیکورهایی خنثی هستند که کاملاً شیک بوده و همیشه در چرخه مد خود را حفظ کرده‌اند. ناگفته نماند که لاک نود واقعاً می‌تواند برای هر موقعیت و مکانی بکار برده شود. اما، همانطور که هر کسی سعی می‌کند لاک نود همیشگی خود را  داشته باشد؛ باید گفت همه لاک‌های نود برابر نیستند و برای هر رنگ پوستی معنای یکسانی ندارند.

بطور کلی برای انتخاب لاک نود خود به این موارد دقت کنید:

نمای لاک نود

ناخن های نود برای همه یکسان نخواهند بود، بنابراین مهم این است که رنگ نودی را انتخاب کنید که رنگ پوست شما را صاف کند. کسانی که رنگ پوست تیره‌تری دارند ممکن است ترکیب قهوه‌ای بژ را ترجیح دهند، در حالی که آنهایی که پوست روشن‌تری دارند ممکن است رنگ نود صورتی را انتخاب کنند. با این حال، هیچ قانون سخت و سریعی در مورد لاک ناخن وجود ندارد، بنابراین واقعاً این یک انتخاب شخصی است.

لاکی که مات است، اما ضخیم نیست

هر چه لاک ضخیم‌تر و غلیظ‌تر باشد؛ مانیکور شما بیشتر در معرض خراشیدن و مستعد ضربه خوردن خواهند بود. می‌توانید با استفاده از تینر لاک ناخن (نه پاک‌کننده) لاک خود را نازک کنید تا به شرایط مطلوبی برسد.

زمان خشک شدن

اکثر لاک‌های ناخن باید در کمتر از یک ساعت در مقابل جریان هوا کاملاً خشک شوند و در برخی از فرمول‌ها پانزده دقیقه طول می‌کشد تا لاک روی ناخن کاملاً خشک شود. با این حال، اگر نمی‌توانید در مقابل ارسال پیامک مقاومت کنید یا زمان کافی برای نشستن ندارید، به دنبال یک فرمول لاک ناخن با خشک شدن سریع باشید تا این فرآیند را آسان کند. همچنین می‌توانید روی هر لاک ناخن، یک لایه تاپ‌کُت Quick Dry (سریع خشک کننده) بزنید. اگر در سالن هستید، می‌توانید بخواهید ناخن‌هایتان را زیر فن خشک‌کن قرار دهید، یا می‌توانید یک فن خشک‌کن برای مصرف خانگی تهیه کنید.

سوالات متداول

آیا ژل لاک یا همان ژلیش برای ناخن هامضر است؟

متأسفانه، مانیکور ژل می تواند باعث شکنندگی، لایه برداری و ترک خوردن ناخن شود. علاوه بر این، قرار گرفتن مداوم در معرض نور UV ممکن است خطر ابتلا به سرطان پوست و پیری زودرس دست‌ها را افزایش دهد.

آیا می توانم از ژل لاک بدون نیاز به لامپ UV استفاده کنم؟

بله! لاک‌های ژله‌ای غیر UV زیادی در بازار وجود دارد. با این حال، اگر معمولاً از ژلیش و لامپ UV استفاده می‌کنید، ممکن است همان نتایجی را که قبلاً به آن عادت داشتید را دریافت نکنید.

شاد و پرانرژی باشید…

author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن، فیلم و عکس گذاشتم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.