دانستنی‌ها

انواع لاک ناخن و نکاتی که هنگام انتخاب و استفاده از آنها باید بدانید!

انواع لاک ناخن و نکاتی که هنگام انتخاب و استفاده از آنها باید بدانید!

مقدمه

لاک ناخن مدرن برای اولین بار در دهه 1920 معرفی شد، زمانیکه شرکت Cutex یک لاک براق را با استفاده از رنگ اتومبیل تولید کرد. اما آرایش ناخن که به صورت رنگ  کردن ناخن‌ها شناخته می‌شود در ابتدا از چین آغار شده  و قدمتی 3000 ساله دارد. لاک‌های اولیه از ترکیبی از موم، سفیده تخم مرغ، ژلاتین، رنگ‌های گیاهی و صمغ عربی بوده است. در مصر، طبقه اشرافی ناخن‌های خود را با استفاده از حنا به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز رنگ می‌کردند. در قرن نهم ناخن‌ها را با روغن های معطر رنگ آمیزی و صیقل می‌دادند و در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مردم با استفاده از پودرهای رنگی و خمیر، ناخن‌های خود را جلا داده و آن‌ها را براق می‌کردند.

اولین گاتالوک لاک ناخن در سال 1910 از شرکت California Perfume (که بعد‌ها به Avon تبدیل شد) ارائه شد که در آن مجموعۀ مانیکور ناخن شامل سفید کنندۀ ناخن برای سفید کردن ناخن‌ها، پُماد گل رز برای رنگ آمیزی ناخن‌ها و پودر آماده برای براق کردن ناخن‌ها بود. با گذشت سال‌ها، کمپانی بزرگ آمریکایی با به‌ کارگیری دانشمندان و آزمایشگاه‌های مجهز در ایجاد نوآوری در این صنعت، پرچم‌دار در مشخص کردن روند مد و فشن و نوآوری در روش‌های تولید محصولات جدید در صنعت ناخن شدند و امروزه ما با مجموعۀ متنوعی از انواع لاک ناخن و طیف وسیعی از رنگ‌های زیبا هیجان‌انگیز و روبرو هستیم. دراینجا سعی شده انواع لاک ناخن را به شما معرفی کرده و نکاتی را در مورد انتخاب و نحوه استفاده از آن‌ها را بررسی کنیم.

نکات کلی انتخاب و خرید لاک ناخن

در مورد لاک ناخن و لوازم آرایشی مارک‌های زیادی در بازار موجود است، بنابراین می‌توانید مارک مورد علاقه  و متناسب با بودجه خود را انتخاب کنید.

رنگ

اگر به طور کلی لاک ناخن را برای روزمره استفاده می‌کنید، می‌توانید رنگ‌هایی را که دوست دارید انتخاب کنید، برای انتخاب مناسب بهتر است لاک ناخنتان متناسب با تناژ پوستتان باشد، اما اگر در حال خرید لباس خاصی هستید، باید به دنبال رنگ متناسب آن باشید.

نتیجۀ نهایی لاک روی ناخن

برای انتخاب یک لاک خوب ویژگی‌ها و نکات زیر را در نظر داشته باشید.

کیفیت

بعضی از افراد لاک مات را دوست دارند ، در حالی که بعضی دیگر براق بودن را می‌پسندند. بنابراین به انتخاب شما و سبک لباستان بستگی دارد.

غلظت لاک ناخن

لاک‌های با کیفیت غلظتی متعادل دارند یعنی نه بیش از حد غلیظ هستند و نه بیش از اندازه رقیق. لاک‌های رقیق معمولاً بافت ورنگ آن‌ها به طورکامل و واضح روی ناخن‌ها تثبیت نمی‌شود و احتمالاً شما مجبور می‌شوید چندین لایه لاک بزنید. در مقابل لاک‌هایی که غلظتی بیش از اندازه دارند روی ناخن‌ها دارای برآمدگی و فرورفتگی خواهند بود و باعث برجسته شدن ناخن‌ها می‌شوند و ظاهری خوشایند ندارند.

میزان زمان خشک شدن لاک

لاک‌هایی که خیلی سریع خشک می‌شوند میزان ماندگاری آن‌ها پایین بوده و پیگمنت‌هایی ضعیف دارند در مقابل لاک‌هایی که خیلی دیر خشک می‌شوند معمولاً ظاهری برجسته و نامطلوب روی ناخن‌ها دارند و امکان دارد قبل از خشک شدن کامل آن، ناخن‌ها به جایی برخورد کنند و اثر آن روی لاک ناخن باقی بماند. بهتر است لاکی را انتخاب کنید که میزان زمان خشک شدن آن متعادل باشد به این معنی که زمان خشک شدن لاک سریع (در عین حال به حدی آهسته که همه لایه ها به طور مساوی خشک شوند) باشد.

بنابراین، موردی را انتخاب کنید که غلظتی مناسب داشته باشد، در زمان متعادل خشک شود و ماندگاری آن روی ناخن‌ها بیشتر باشد.

نکات کلی انتخاب و خرید لاک ناخن

 1. قبل از خرید لاک حتما تاریخ مصرف و برچسب سازمان غذا و دارو آن را چک کنید .
 2. قبل از مصرف بهتر است بطری لاک را بین دستان خود بچرخانید که لاک گرم شده و مواد درون بطری نیز یکدست شود.
 3. قبل از زدن لاک بهتر است یک لایه بیس‌کُت بزنید تا لاک به ناخن بچسبد و ماندگاری آن را افزایش دهد. علاوه بر این موقع پاک شدن هم لاک راحتر از ناخن جدا شود. بیس‌کُت مانند یک لایه محافظ ناخن بوده و از رنگ دادن و آسیب رساندن لاک به ناخن‌ها جلوگیری می‌کند.
 4. بهتر است لایه اول لاک را زده و بعد از اطمینان از خشک شدن آن لایه دوم را نیز بزنید تا به رنگ و نتیجه نهایی مطلوب برسید.
 5. بعد از لاک زدن، یک لایه تاپ‌کُت بزنید تا ماندگاری لاک افزایش یافته و مانع از لب‌‌پر و خورده شدن آن از سر ناخن‌ها آن شود. با زدن تاپ‌کُت مانیکور شما تازه‌تر و تمیز‌تر به نظر می‌رسد.

انواع لاک ناخن

این روز‌ها لاک ناخن به یک ابزار هنری تمام عیار تبدیل شده است. کمپانی‌های تولید کننده با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته باعث ایجاد نوآوری و ارائه انواع لاک ناخن با فرمولاسیون‌های جدید به بازار می‌شوند، در ادامه به انواع محصولات لاک ناخن که این روزها روانه بازار می‌شوند، می‌پردازیم.

 لاک ناخن ساده

لاک‌ ساده دارای ظاهری مینیمال و ساده‌ با درخششی معمولی است و روی ناخن طرحی کلاسیک داشته و خود را بیشتر با رنگ معرفی می‌کند تا متریال.

نکته : هنگام پاک کردن لاک‌های تیره مثل قرمز، زرشکی، سورمه‌ای، قهوه‌ای و مشکی انگشتان و اطراف ناخن خود را با وازلین یا مرطوب کننده چرب کنید که لاک به پوست دستتان رنگ ندهد.

لاک برلند شماره b8
لاک ناخن داتمه شماره 43
لاک ناخن استایکس شماره S23

لاک ناخن متالیک

لاک ناخن متالیک از لحاظ ظاهری شبیه یک فلز است در واقع درخشش خاصی دارد که در فلزاتی مانند نقره، طلا و برنز می‌بینیم چون ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺫﺭﺍﺕ ﺭﯾﺰ ﻭ ﺩﺭﺧﺸﺎنی هستند ﮐﻪ نور را ﻣﻨﻌﮑﺲ می‌کنند. این نوع لاک‌ها مانند لاک‌های اکلیلی دارای ذرات درخشان بزرگ و قابل مشاهده‌ای نبوده و از بافتی زبر و درشت برخوردار نیستند. رنگ‌های متالیک مانند طلایی، نقره‌ای، برنز و مسی بسیار پرطرفدار هستند و در طراحی ناخن به عنوان لاک زمینه زیاد استفاده می‌شوند زیرا در کنار لاک‌های دیگر ترکیبی جذاب و خیره کننده دارند.

لاک ناخن آنی شماره 455
لاک ناخن پاستل شماره 105
لاک ناخن داتمه شماره 61

لاک ناخن متالیک

لاک ناخن متالیک از لحاظ ظاهری شبیه یک فلز است در واقع درخشش خاصی دارد که در فلزاتی مانند نقره، طلا و برنز می‌بینیم چون ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺫﺭﺍﺕ ﺭﯾﺰ ﻭ ﺩﺭﺧﺸﺎنی هستند ﮐﻪ نور را ﻣﻨﻌﮑﺲ می‌کنند. این نوع لاک‌ها مانند لاک‌های اکلیلی دارای ذرات درخشان بزرگ و قابل مشاهده‌ای نبوده و از بافتی زبر و درشت برخوردار نیستند. رنگ‌های متالیک مانند طلایی، نقره‌ای، برنز و مسی بسیار پرطرفدار هستند و در طراحی ناخن به عنوان لاک زمینه زیاد استفاده می‌شوند زیرا در کنار لاک‌های دیگر ترکیبی جذاب و خیره کننده دارند.

نکته : قبل از استفاده از لاک متالیک بطری را بین دستان خود بچرخانید که گلوله‌های درخشان، لاک را به هم بزند و قوام آن را یکدست کنند تا درخشش لاک روی سطح ناخن یکنواخت باشد. 

لاک ناخن اکلیلی

لاک‌ اکلیلی یا Glitter از مایع لاک شفافی تشکیل شده که ذراتی براق به صورت گرد، ستاره و یا مربع در آن معلق‌اند و به خاطر وجود این ذرات براق به شدت روی ناخن‌ها جلب توجه کرده و حس پرجنب‌وجوشی را منتقل می‌کنند. اکلیل‌های موجود در این لاک‌ها ترکیبی متفاوت دارند. بعضی تک رنگ، بعضی سه رنگ و بعضی هم هفت رنگ هستند. به‌خاطر زرق و برقی که لاک‌های اکلیلی بازتاب می‌دهند مناسب برای مهمانی‌ها، روز‌های سال‌نو، عروسی و جشن تولد هستند که می‌توان آن را با آرایش و رنگ لباس هماهنگ نمود و استایلی شیک و جذاب داشت.

نکات مهم استفاده از لاک اکلیلی

 1. پاک کردن لاک اکلیلی سخت و آزاردهنده است. برای اینکه بتوان آن را راحت‌تر پاک کرد بهتر است قبل از زدن لاک اکلیلی، یک لایه بیس‌کُت زده شود، بیس‌کُت باعث شده لاک به ناخن بهتر بچسبد و مانند یک لایۀ محافظ مانع از آسیب دیدن ناخن‌ها شده و در نهایت موقع پاک کردن لاک اکلیلی به صورت ورقه‌ای از ناخن به‌آسانی جدا می‌شود.
 2. بهتر است برای جلوه بهتر و ماندگاری بالاتر لاک اکلیلی را روی لاک دیگری بزنید تا آن را تقویت کند.
 3. اگر قصد این را دارید که روی ناخنتان فقط از لاک اکلیلی استفاده کنید بهتر است چندین لایه از آن را بزنید. نِیـلیـش به شما پیشنهاد می‌دهد برای نتیجۀ بهتر و تراکم بیشترِ اکلیل‌‎ها، لاک اکلیلی را با استفاده از اسفنج آرایشی روی ناخن بزنید.
 4. در نهایت روی لاک اکلیلی حتما یک لایه تاپ‌کُت بزنید تا دوام آن بیشتر شده و مانع از ورقه‌ورقه شدن و پریدن لاک از نوک ناخن‌ها شود.
لاک ناخن مزیک شماره J231
لاک ناخن نوادا شماره 194
لاک ناخن فلورمار کد GL08

لاک ناخن هولوگرام

وقتی که آرایش هلوگرافیک ترند شده باشد پس چرا دنیای فشن و زیبایی ناخن به استقبال این سبک آرایش و دیزاین نرود! داستان از اینجا شروع شد که همراه با استایل آرایش هلوگرافیک، لاک‌های هولوگرامی هم پا به میدان گذاشتند و برند‌های مختلف شروع به تولید این نوع لاک‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های روز کردند. اکلیل‌های لاک‌های هولوگرامی با استفاده از لیزر به صورتی ساخته شده‌اند که رنگی نقره‌ای با نمایی رنگین کمانی دارند که در مقابل تابش نور، تغییرات نوری رنگارنی در آن‌ها ایجاد می‌گردد. در لاک‌های هلوگرامی که معمولاً از هفت رنگِ اکلیلی تشکیل شده‌اند، تعداد و تراکم یکی از اکلیل‌ها بر رنگ‌های دیگر قالب است که موجب تنوع رنگی لاک‌های هولوگرامی می‌شود.

لاک ناخن کالر کلاب شماره 1093
لاک ناخن کالر کلاب شماره 995
لاک ناخن گلدن رز مدل Holographic شماره 06

لاک ناخن شنی

 یکی دیگر از انواع لاک ناخن لاک شنی‌ست در واقع اکلیل‌های موجود در لاک‌های شنی مانند گوله‌هایی شبیه به شن هستند که باعث می‌شوند بعد از زدن این نوع لاک‌ها وقتی با انگشت سطح ناخن خود را لمس می‌کنید بافتی شبیه به شن که روی ناخن‌ها شکل گرفته کاملاً محسوس باشد. نمای نهایی لاک شنی جلوه‌ای فانتزی دارد و برای مهمانی‌های شبانه ایده‌آل هست.

نکات مهم استفاده ازلاک ناخن شنی

 1. پاک کردن لاک شنی هم مثل لاک‌های اکلیلی سخت و کمی اذیت‌کننده است. برای اینکه موقع استفاده از پاک کننده لاک، لاک شنی به صورت ورقه‌ای و راحت از ناخن جدا شود بهتر است ریز آن یک لایه بیس‌کُت بزنید.
 2. برای تشکیل بافت شنی قوی‌تر و جلوه بیشتر، بهتر است بیشتر از یک لایه لاک بزنید.
 3. برای ماندگاری بالای لاک شنی روی ناخن و تازه به‌نظر رسیدن آن بهتر است با یک لایه تاپ‌کُت لاک خود را پوشش دهید.
لاک ناخن کنویس مدل Sandy-02
لاک ناخن کنویس مدل Sandy-01
لاک ناخن کنویس مدل Sandy-12

لاک ناخن پاستیلی

لاک‌های پاستیلی بافتی شبیه به گچ دارند و شامل رنگ‌های هلویی، صورتی روشن، بنفش روشن، آبی روشن، نعنایی روشن، کاراملی روشن و موزی هستند. رنگ‌های پاستیلی زیبا و رمانتیک بوده و بیشتر مورد علاقه دختر‌خانم‌های نوجوان هستند چون شادی و پر جنب‌وجوشی خاصی داشته و استایلی بهاره دارند.

نکات مهم استفاده از لاک پاستیلی

1. پاک کردن لاک پاستیلی معمولا سخت نیست و با پاک کننده‌های لاک به راحتی پاک می‌شوند.

2. به خاطر بافت گچی که این نوع لاک‌ها دارند بهتر است برای رسیدن به رنگ و نمای نهایی مطلوب دو لایه از این نوع لاک را بزنید.

3. به عنوان پوشش پایانی برای لاک پاستیلی می‌توان از تاپ‌کُت مات استفاده کرد تا ظاهر گچ مانند خود را حفظ کند، اما برای داشتن ظاهری براق می‌توان از تاپ‌کُت براق استفاده کرد.

لاک پاستیلی نوادا شماره 265
لاک ناخن مات پاستیلی کنویس شماره Q251
لاک برلند سری پاستیلی شماره 665

لاک ناخن ژله‌ای

لاک ژله‌ای (ژل لاک) یا ژلیش به لاک‌هایی گفته می‌شود که تاثیری ژل مانند روی ناخن دارند و با استفاده از لامپ UV خشک می‌شوند. یکی از دلایلی که ژلیش پرطرفدار بوده و تبدیل به ترند این روز‌ها شده است، دوام و ماندگاری بالای آن نسبت به لاک‌های دیگر است. ژل لاک روی ناخن طبیعی قابل استفاده است و به خاطر بافت سخت و مقاومت بالایی که دارد به سختی ورقه‌ورقه می‌شود. برخی از ژل لاک‌ها هستند که برای خشک شدن نیازی به دستگاه ندارند اما از ماندگاری و کیفیت کمتری برخوردارند.

نکات مهم استفاده از ژلیش

 1. برای استفاده از ژلیش لازم است فرآیند آماده‌سازی ناخن‌ها انجام شود تا ژلیش روی ناخن ظاهری مطلوب داشته باشد. آماده سازی ناخن بطور کلی شامل سوهان کشیدن و استفاده از پوشر برای تمیزی و وسیع شدن سطح ناخن‌هاست در واقع می‌توان گفت به انجام مانیکور بیس نیاز است.
 2.  استفاده از ژلیش پک مخصوص به خود را دارد که شامل بیس‌کُت ژله‌ای، لاک ژله‌ای رنگی و تاپ‌کُت ژله‌ای است  و برای خشک شدن آن لامپ UV نیاز است .
 3. پاک کردن لاک ژلیش راحت نیست و با لاک معمولی متفاوت است. برای پاک کردن لاک ژلیش نیاز هست که پنبه‌ آغشته شده به استون با درصد 100 را روی ناخن گذاشته و با فویل پیچیده شود و به مدت 10 الی 15 دقیقه فرصت داده شود تا استون کار خود را انجام دهد و لاک را از روی سطح ناخن بلند کند.
 4. لاک ژلیش به خاطر سخت بودن و استفادۀ استون برای پاک کردن آن به ناخن آسیب می‌زند، بهتر است بعد از پاک کردن ژلیش، برای بهبود کوتیکول و سطح ناخن‌های خود، از محصولات تقویتی استفاده کنید.
لاک ژلیش مدل Black Cherry Berry شماره 01418
لاک ژلیش مدل Sleigh Or Mine
لاک ژلیش mixcococ شماره 012

لاک صدفی

لاک صدفی یکی دیگر از انواع لاک ناخن هست که همیشه در صحنه بوده و هیچ وقت صحنه را ترک نکرده است. این نوع لاک‌ها تلاششان درخشان کردن ناخن‌هاست زیرا حاوی ذرات ریز مروارید رنگی هستند که درخشش منحصربه‌فردی را به بافت لاک می‌دهند. طیف رنگی لاک‌‌های صدفی معمولاً رنگهای ملیح و کم رنگ با درخشش ملایمی مانند صدف و مروارید سفید است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که برنزه می‌کنید لاک‌ صدفی گزینۀ ایده‌آلی برای شماست زیرا تیرگی پوست شما را به چالش می‌کشد. در واقع لاک صدفی بخاطر درخشنگی منحصربه‌فردی که دارد باعث ایجاد تضاد شده و نمایی لطیف و جذاب به پوستتان می‌دهد.

نکات مهم استفاده از صدفی

 1. برای پاک کردن لاک صدفی، کار دشواری پیش رو نخواهید داشت چون بافت این نوع لاک‌ها سبک و ملایم است.
 2. بعد از بیس‌کُت با دو لایه زدن لاک صدفی می‌توان گفت که به نمای نهایی مطلوب خواهید رسید اما می‌توانید زیر لاک صدفی از نچرال یا لاک نود نیز استفاده کنید.
 3. برای پایان کار هم طبق روال آموزش‌های نِیـلیـش یک لایه تاپ‌کُت بزنید.
 4. اگر علاقمند به انجام آرایش و دیزاین ناخن هستید باید گفت می‌توانید از لا‌کهای صدفی به عنوان لاک زمینه برای انجام طراحی ناخن استفاده کنید.
لاک ناخن آنی شماره 318.90 سفید صدفی
لاک ناخن استایکس شماره S104
لاک ناخن مای شماره 816 صدفی

لاک نئونی

لاک نئونی که با نام شبرنگ هم از آن‌ یاد می‌شود دارای طیف رنگی  شاد و جیغی مانند نارنجی، فسفری، زرد، آبی و صورتی است. لاک نئونی به خاطر داشتن خاصیت نورافشانی که دارد باعث درخشش ناخن‌های شما در تاریکی یا مکان‌های کم نورمی‌شود. در فرمولاسیون این نوع لاک‌ها از ماده‌ای استفاده شده که در فضاهای پر نور، پرتوهای نوری را جذب کرده و در تاریکی که نور ضعیف است، پرتو‌ها را بازتاب می‌دهد، پس اگر قصد رفتن به مهمانی شبانه دارید لاک نئونی گزینه خوبی است تا آن را با آرایش و لباس خود هماهنگ نموده تا در شب مهمانی حسابی بدرخشید و جلب توجه کنید.

نکات مهم استفاده ازلاک نئونی

 1. لاک نئونی با پاک‌کننده معمولی پاک می‌شود. برای جلوگیری از رنگ دادن لاک به ناخنتان بهتر است قبل از آن یک لایه بیس‌کُت بزنید تا از ناخن‎هایتان محافظت کند.
 2. برای اینکه لاک نئونی رنگ و لعابی قوی روی ناخنتان داشته باشد ابتدا دو لایه لاک سفید بزنید و اجازه دهید تا خشک شود.
 3. در این مرحله دو لایه از لاک نئونی را بزنید و بعد از آن می‌توانید با یک لایه تاپ‌کُت براق آن را پوشش دهید. برای داشتن نمایی مات از تاپ‌کُت مات استفاده کنید.
لاک ناخن نوادا سری نئونی شماره 165
لاک ناخن نوادا سری نئونی شماره 161
لاک ناخن نوادا سری نئونی شماره 160

لاک ناخن مغناطیسی

مواد تشکیل دهندۀ لاک‌های مغناطیسی خاصیت ربایش دارند و در پاسخ به میدان مغناطیسی که توسط آهنربای کوچکی که معمولاً در سرپوش شیشۀ لاک قرار دارد، شکل‌ها و موج‌های متفاوتی روی ناخن ایجاد می‌شود. استفاد از لاک مگنتیک از آن دسته از انواع لاک‌هاست که نیاز به مهارت دارد مثلاً برای ایجاد حالت چشم گربه‌ای باید آهنربا را در زاویه‌ای مناسب روی ناخن چرخاند تا الگوی مورد نظر ایجاد شود.

نکته : لاک‌های مغناطیسی به دو شکل معمولی و ژله‌ای (که با لامپ UV خشک می‌شود) وجود دارد. برای نتیجه‌ای مطلوب‌تر بهتر است از لاک‌های ژله‌ای استفاده کنید.

نکات مهم استفاده از لاک مغناطیسی

 1.  برای شروع کار یک لایه بیس‌کُت بزنید.
 2.  قبل از زدن لاک مگنتیک بهتر است لاک زمینه بزنید، معمولاً از لاک مشکی استفاده می‌شود چون بیس مناسب‌تری را ایجاد می کند.
 3. لایه‌ای نازک از لاک ژل مغناطیسی را روی ناخن بزنید.
 4. بلافاصله آهنربا را در فاصله‌ای نزدیک، روی ناخن بگیرید تا روی ناخن تاثیر گذاشته و طرح ایجاد شود. این فرآیند را برای همه ناخن‌ها تکرار کنید.
 5. در نهایت کار را با یک لایه تاپ‌کُت تمام کنید.

لاک ناخن مات

لاک‌های مات بافتی گچ مانند دارند و اصلاً براق نیستند. لاک مات یکی دیگر از انواع لاک ناخن هست که دارای استایلی مینیمال و ساده‌ای بوده که طرفداران خاص خود را دارد که ترجیح می‌دهند ناخن‌هایشان براق نباشد. این مدل از لاک ناخن ایده‌آل برای تیپ‌های ساده و موقری است که پرستیژ و سنگینی خاص خود را دارند. برای زیباتر شدن ناخن‌ها می‌توان در کنار لاک مات  روی ناخن‌های دیگر از لاک براق نیز استفاده کرد.

نکات مهم استفاده از لاک مات

 1.  پاک کردن لاک مات معمولا راحت است و با پاک کننده‌های لاک به‌سادگی پاک می‌شوند.
 2. بهتر است دو لایه از این نوع لاک را بزنید تا به نمای ظاهری مطلوب برسید.
 3.  به عنوان پوشش پایانی برای لاک مات بهتر است از تاپ‌کُت مات استفاده کرده تا ظاهر مات آن قوی‌تر شود.
لاک ناخن مزیک شماره M225
لاک ناخن داتمه شماره m۳۰
لاک ناخن گلدن رز مدل Matte شماره 14

لاک ناخن آینه‌ای

لاک‌ آینه‌ای یا کروم یکی دیگر از انواع لاک ناخن بوده که در سال‌های اخیر بطور چشم‌گیری پرطرفدار شده است، در واقع لاک‌ آینه‌ای مثل لاک‌ متالیک بسیار براق است با این تفاوت که سطحی صاف و صیقلی داشته و به‌خاطر بازتابی که دارد آن را شبیه به آینه می‌کند. وقتی که لاک آینه‌ای روی ناخن‌ها زده می‌شود با حرکت دادن دست‌ها درخشش و جلوه‌ای خاص بوجود می‌آید. با توجه به نبود لاک آینه‌ای با کیفیت و مورد تایید در بازار ایران تا این تاریخ ما از معرفی محصولات این نوع لاک‌ها خوداری کردیم اما می‌توانیم به شما پیشنهاد بدهیم که برای داشتن ناخن‌های آینه‌ای از پود‌رهای کروم استفاده کنید.

نکات مهم استفاده از آینه‌ای

 1. پاک کردن لاک آینه‌ای سخت است. برای پاک شدن راحت لاک کروم بهتر است قبل از آن یک لایه بیس‌کُت بزنید تا موقع پاک کردن لاک براحتی از سطح ناخن جدا شود .
 2.  به خاطر حالت صیقلی که لاک آینه‌ای دارد، براحتی روی سطح ناخن صاف و یکنواخت پخش نمی‌شود و بهتر است که این کار را به شخص دیگری بسپارید.
 3.  برای ماندگاری بالا و جلوگیری از خورده شدن لاک آینه‌ای بهتر است با یک لایه تاپ‌کُت براق آن را پوشش دهید.

شاد و پرانرژی باشید…

author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن ، فیلم و عکس گذاشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *