دانستنی‌ها

مدل ناخن مناسب فرم دست‌ها و انگشتان شما چیست؟

مدل ناخن مناسب فرم دست‌ها و انگشتان شما چیست؟

مقدمه

در دنیای مد و فشن مدل‌های ناخن متنوعی وجود دارد که انتخاب‌های زیادی را پیش روی ما می‌گذارد اما به طور کلی هفت  مدل اصلی و مرسوم که پر طرفدارهستند  وجود دارد به نام‌های : گرد ، بادامی ، بیضی ، مربعی ، بیضی‌مربعی ، دشنه‌ای و بالرین.

به گفتۀ کارشناس ما « اکثر افراد در سالن‌های آرایش ناخن ، مدل‌های مربعی و گرد را درخواست می کنند» . این نکته را باید در نظر گرفت که سریعترین راه برای تعیین بهترین شکل ناخن به  فرم و شکل  کوتیکول‌های شما بستگی دارد و بهتر است مدل ناخن خود را شبیه به فرم کوتیکول‌های خود انتخاب کنید.

چه مدل ناخن برای دستان شما بهتر است

به گفته مانیکوریست‌های حرفه‌ای برای انتخابی مناسب ابتدا کوتیکول های خود را بررسی کنید ، اگر فرم کوتیکول‌ بیضی  شکلی دارید ، توصیه می‌شود فرم ناخن‌های خود را به شکل ناخن بیضی سوهان بکشید.

کدام مدل ناخن باعث می شود انگشتان باریک‌تر به نظر برسند؟

اگر نگران این هستید که ظاهر انگشتتان کلفت است ، بهتراست خیلی سخت گیری نکنید! .  پیشنهاد می‌شود سراغ مدل کوتاه و مربعی نروید ، درعوض ، مدل‌های بلند و مخروطی شکل مانند بادامی یا دشنه‌ای را انتخاب کنید. یک سبک نوک تیز می‌تواند به کشیده نشان دادن انگشتان شما کمک می کند.

محبوب ترین مدل ناخن کدام است؟

اکثر افراد هنگام مراجعه به سالن‌ها ، ناخن های مربعی و گرد را انتخاب می کنند.

محکم‌ترین مدل ناخن چیست؟

اگر می خواهید ناخن‌هایی محکم و سالم داشته باشید ، ناخن‌های کوتاه وتا حد ممکن با لبه گرد بهترین انتخاب هستند. اکنون که همۀ این موارد را بررسی کردیم ، در اینجا مدل‌های مختلف و مناسب برای هر شکل ناخن‌ را معرفی میکنیم تا شما بدانید فرم مناسب ناخن‌هایتان چیست .

ناخن های گرد

مناسب برای :  ناخن‌های کوتاه با سطح پهن

هدف نهایی: دست‌ها باریک به نظر برسد

شکل ناخن :  دارای لبه‌های گرد و صاف

این مدل کلاسیک ناخن بسیار محبوب هست و طرفداران زیادی دارد زیرا براحتی‌  می‌توان آن را در خانه انجام داد و برای افرادی‌ که انگشتانی کلفت دارند مناسب است زیرا انگشت‌ها را باریکتر و بلند تر نشان می‌دهد. این مدل به خاطر کوتاهی و گرد بودن لبه‌های آزاد ناخن یا همان کناره‌های ناخن ، برای افرادی که ناخن‌هایی ضعیف و شکننده‌ای دارند ، مناسب است.

مدل ناخن گرد

 ناخن بادامی

مناسب برای : انگشتان بلند و کشیده

هدف نهایی : انگشت‌ها را کشیده‌تر نشان می‌دهد

شکل ناخن : دارای کناره‌های باریک و سری گرد

 ناخن‌های بادامی شکل در قسمت بالای خود پهن هستند ، کناره‌هایی باریک دارند و سرناخن‌ها ، گرد است. این فرم ناخن باعث می‌شود انگشتان شما بلندتر و زنانه‌تر به نظر برسند. این مدل برای دست‌های بلند و کشیده مناسب است و به خاطر فرم  ظریف و کشیدۀ ناخن‌ها ، شما انتخاب‌های زیادی برای مانیکور خود خواهید داشت.   

مدل ناخن بادامی

 ناخن بیضی

مناسب برای : دست های کوچک با ناخن های بلند
هدف نهایی : دست‌ها را کشیده‌تر نشان می‌دهد
شکل ناخن : شبیه به شکل گرد با طول بیشتر و کناره‌هایی که به آرامی گرد شده‌اند

اگر دستان کوچکی دارید ناخن‌های بیضی شکل مناسب شماست زیرا ظاهر کشیده‌ای به دست‌ها می‌دهد و انگشت‌ها باریک‌تر به نظر می‌رسند. ناخن‌های بیضی شکل به طور کلی برای بیشتر افراد مناسب است فقط باید مطمئن باشید که اهل کوتاه نگاه داشتن ناخن‌هایتان نیستید زیرا این مدل به ناخن‌های بلند نیاز دارد. 

 ناخن بیضی

 ناخن مربعی

مناسب برای : دست های کوچک با ناخن های بلند
هدف نهایی : دست‌ها را کشیده‌تر نشان می‌دهد
شکل ناخن : شبیه به شکل گرد با طول بیشتر و کناره‌هایی که به آرامی گرد شده‌اند

اگر دستان کوچکی دارید ناخن‌های بیضی شکل مناسب شماست زیرا ظاهر کشیده‌ای به دست‌ها می‌دهد و انگشت‌ها باریک‌تر به نظر می‌رسند. ناخن‌های بیضی شکل به طور کلی برای بیشتر افراد مناسب است فقط باید مطمئن باشید که اهل کوتاه نگاه داشتن ناخن‌هایتان نیستید زیرا این مدل به ناخن‌های بلند نیاز دارد. 

 ناخن مربعی

 ناخن بیضی‌- مربعی

مناسب برای : ناخن‌های کوتاه
هدف نهایی : نگهداری آسان برای ناخن‌های طبیعی
شکل ناخن : یک بیضی مربع شکل… مانند نوک مربع ، اما با لبه‌های کمی گرد

یک مدل ناخن طبیعی که متناسب با هر شکل و اندازه‌ای از ناخن‌ها است.  برای داشتن این مدل نیازی نیست که حتما ناخن‌هایی بلند داشته باشید زیرا شکل کلی این مدل شبیه به کوتیکول‌های طبیعی دست‌هاست ، در واقع مربعی‌ست که دارای لبه‌هایی نرم و خمیده است.  به خاطر گوشه‌های کمی گرد این مدل ، لبه‌های ناخن کمتر دچار شکستگی می‌شوند و نگهداری از این مدل ناخن‌ها بسیارآسان است.

مدل ناخن بیضی مربعی

ناخن دشنه‌ای

مناسب برای: انگشتان کوتاه
هدف نهایی: انگشتان کوتاه را کشیده نشان می‌دهد
شکل ناخن : بسیار بلند و نوک تیز

به خاطر ظاهر کشیدۀ این مدل ناخن‌ ، دست‌ها ظریف و باریک به نظر می‌رسند. داشتن این مدل با ناخن‌های طبیعی خیلی امکان پذیر نیست و کمی غیر‌عملی خواهد بود بنابراین باید برای ایجاد و نگهداری این مدل ناخن‌ها به طور مداوم به سالن‌های آرایش ناخن رفت و از تکنیک‌های ناخن‌ غیر طبیعی مثل کاشت ، لمینت و غیره …  استفاده  نمود.

مدل ناخن دشنه‌ ای

ناخن بالرین

مناسب برای : ناخن های بلند و قوی
هدف نهایی : دستهای کلفت و کوتاه را کشیده نشان می‌دهد
شکل ناخن : بلند و مخروطی اما با نوک مربعی شکل

نام این مدل ناخن از کفش‌هایی که رقصندگان باله می‌پوشند ، گرفته شده است. در این مدل ، ناخن‌ها از بالا به پایین به سمت کناره‌ها باریک می‌شوند اما با انتهایی صاف مربع شکل . از آنجایی که ایجاد این مدل با ناخن‌های طبیعی کار مشکلی است بهتر است برای داشتن چنین فرم ناخنی سراغ ناخن‌های غیر طبیعی رفته و آن‌ها را امتحان کنید.

 نِیـلیـش به شما پیشنهاد می‌دهد برای یاد گیری تکنیک‌های سوهان زدن ، مقالۀ سوهان کشیدن ناخن‌‌ چگونه است و چه نکاتی مهم هستند؟ را ببینید.

شاد و پرانرژی باشید…

author-avatar

درباره مینا میرزائی

مینا میرزائی هستم متولد دومین روز از اولین ماه سال و خالق نِیـلیـش. رشته تحصلیی من کارشناسی نرم افزار هست. شروع کارم با برنامه نویسی بود و با خلق نِیـلیـش پا به عرصه دنیای جذاب سئو و محتوا از جنس متن ، فیلم و عکس گذاشتم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *