19 فوریه 2021 ــــ education

چگونه با ماسک رژلب بزنیم؟

قبل از بیرون رفتن از درب منزل علاوه بر کیف‌پول و کلیدها، تو این رور‌های کرونایی باید  اطمینان حاصل کنیم که هر زمان بیرون می‌رویم ماسک را با خود برده‌ایم، می‌دانید ماسک های صورت در وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین مغازه‌ها و سوپرمارکت ها اجباری هستند (مگر اینکه معاف باشید).

البته ماسک زدن برای محافظت از خود و اطرافیان مهم هست و پوشیدن آن در اولویت خواهد بود اما یک سری مسائل روزمره‌ای هم هستند که ما با آن‌ها درگیر شده‌ایم که ناشی از پوشیدن ماسک است. به غیر از بخار دادن به عینک و چیزا‌های ناخوشایند دیگر بسیاری از خانم‌ها متوجه شده‌اند که ماسک های صورت می‌توانند رژ لب را بهم ریخته کرده و دور تا دور لب رو رژلبی و نا‌زیبا کنند.

چند هفته پیش ، از ماشینم پیاده شدم ، ماسکم را برداشتم و متوجه شدم که رژ لب صورتی‌ام دور دهانم آغشته شده دقیقاً مثل نی‌نی که موقع خوردن بستنی همه را دور تا دور لب‌های خود مالیده باشه، سریع خودم را به یک منطقه امن رساندم و شروع کردم به پاک کردن دور لبم و دوباره رژلب رو تمدید کردم، از انجام این عملیات یک حس خوب گرفتم اما میدانستم طولی نخواهد کشید که این وضعیت دوباره تکرار شود. بعد از آن روز از چند نفر از دوستانم پیام‌هایی دریافت کردم که از این دست شرایط مشابه را تجریه کرده بودند.

از آن‌جایی اعتفاد دارم که کار را باید بدست کارشناس داد جویای نظر آرایشگران حرفه‌ای دنیا شدم مثل بابی براون،  او می‎گوید «من قطعاً استفاده از رژ لب ملایم‌تر را در زیر ماسک پیشنهاد می‌کنم. اگر رژ لب مات ندارید، پس زیر رژ لب خود یک مداد لب (خط لب) بزنید تا فرمولاسیون رژ لب‌تان را  فیکس کرده و در جای خود ثابت نگه دارد. اگر مداد لب ندارید، رژ لب خود را بزنید و از دستمال مرطوب برای پاک کردن آن از دور لب خود استفاده کنید.»

رژ لب و خط لب

رژ لب و خط لب

 

چند تکنیک کاربردی

خراب شدن رژ لب چیزی است که از زمان ماسک زدن قطعاً مجبور شده‌ام با آن سازگار شوم. پس ار جستجو و آگاهی از نظرات آرایشگران حرفه‌ای به نظر میرسد بهترین کار انجام مراحل زیر است.

برای جلوگیری از خراب شدن رژ‌‌لب این راهنمای گام به گام را دنبال کنید

  • مرحله اول : قبل از رژلب زدن ابتدا از بالم لب استفاده کنید و اجازه دهید تا قبل از زدن رژ‌لب، لب مرطوب شود، زیرا بالم دارای موادی با خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی است که باعث می‌شود لب نرم مانده و رژلب ماندگاری بیشتری داشته باشد.

 

استفاده از بالم لب

استفاده از بالم لب

  • مرحله دوم : با مداد لب اطراف لبه‌های لب خود را پر کنید. برای داشتن اثری طولانی‌تر، قسمت مرکزی لب را پر نیز کنید زیرا این امر به بالا رفتن ماندگاری رژ‌لب شما کمک می‌کند.

    استفاده ار خط لب

    استفاده ار خط لب

 

  • مرحله سوم : با استفاده از نوک انگشت رژ لب را روی لب‌ها بکشید، در واقع فشاری که در این روش با انگشت به لب‌ها وارد می‌شود ماندگاری و دوام رژلب را افزایش می‌دهد.

 

رژلب زدن با استفاده از انگشت

رژلب زدن با استفاده از انگشت

  • مرحله چهارم : هنگامی که رژ لب خود را زدید یک تکه دسمال کاغذی را روی لب‌های خود قرار دهید، سپس  با استفاده از یک قلم مو، پودر تثبیت کنندۀ شفاف را به آرامی‌ روی قسمت بالایی لب بمالید. این تضمین می‌کند که رژلب پاک نشود و قدرت ماندن آن را بسیار بیشتر خواهد کرد.

 

استفاده از پودر تثبیت کننده

استفاده از پودر تثبیت کننده

 

خوب … دیگر نیازی به رفتن به یک منطقه امن نیست تا  ماسک صورت خود را برداشته و به طور ناخوشایندی رژ لب خود را پاک و دوباره تمدید کنم.

 

 

 

 

 

 

 

مینا میرزائی

ممکن است شما دوست داشته باشید

روش انجام ژلیش ناخن
education

ژلیش ناخن چست و روش انجام آن چگونه است

ژلیش ناخن روش جدیدی‌ست که بخاطر درخشش فوق‌العاده و ماندگاری بالایی که دارد؛ این روز‌ها مورد توجه بانوان قرار گرفته است در این مقاله روش انجام صحیح و اصولی ژلیش و پاک کردن آن را بررسی می‌کنیم

معرفی لاک‌های آبی خوشرنگ و با کیفیت
education

معرفی لاک‌های آبی خوشرنگ و با کیفیت

بهتر است آن لاک صورتی رنگ که همیشه روی میز آرایش خود دارید را کنار بگذارید چون وقت آن رسیده که از منطقه راحتی خود جدا شوید! به شما پیشنهاد می‌دهیم برای تغییر مانیکور‌های تکراری و خسته‌کننده، به استقبال لاک آبی بروید. لاک ناخن پایه آبی دارای هر طیف رنگی هست که فکرش را کنید، […]

رنگ سال پنتون
education

رنگ سال پنتون

هر سال در دسامبر که شروع سال جدید میلادی هست موسسه رنگ پنتون رنگ سال را اعلام می‌کند. رنگ سال در طراحی و تولید درصنایع مد و پوشاک ، لوازم آرایشی ، دکوراسیون تاثیر گذار است و خیلی زود توسط طراحان و تولیدکنندگان مورد توجه قرار می‌گیرد و وارد محصولاتشان می‌شود.